Vojtova oslava narozenin

Opět další oslava! Dnes slavil významné narozeniny Vojta, tak mu také přejeme samé štěstí, pevné zdraví a spoustu skvělých zážitků… 🎁🎂🌺🎉
Fotogalerie

Z kategorie Třídy speciální školy, Ze života školy

Zaslal/a admin on Březen 6, 2018

Mirkova oslava narozenin

Náš Mirek narozeniny slavil, celý den skvěle se bavil. 🎶🎁🎂
Oslavenci přejeme štěstí, zdraví, lásku, ať na tváři nemá ani jednu vrásku.
To vše a mnohem víc našemu Mírovi srdečně přeje Základní škola Rožnov pod Radhoštěm, Tyršovo nábřeží…
Popřát mu přišli všichni jeho kamarádi. 😊💐🎉

Fotogalerie

Z kategorie Třídy speciální školy, Ze života školy

Zaslal/a admin on Březen 2, 2018

Canisterapie ve 3. speciální třídě

Pro mnohé naše žáky má kontakt s pejsky obrovský význam hlavně při rehabilitaci, především při rozvoji motorické činnosti, při uvolňování spasmů. Jiným dětem canisterapie napomáhá formou různých her odbourat stres, napětí, úzkosti a deprese a aktivuje paměť či komunikaci. V neposlední řadě se jedná o velmi příjemné zpestření školních hodin.


Fotogalerie

Z kategorie Třídy speciální školy, Ze života školy

Zaslal/a admin on Květen 23, 2017

Canisterapie ve 2. speciální třídě – ST 2

Z dnešního setkání pejsků s dětmi s kombinovaným postižením a s různými poruchami autistického spektra.


Fotogalerie

Z kategorie Třídy speciální školy, Ze života školy

Zaslal/a admin on Květen 10, 2017

Exkurze do bývalých papíren v Rožnově pod Radhoštěm

Dne 27. 5. 2014 v rámci výuky navštívila třída ST4 bývalý areál papíren v Rožnově pod Radhoštěm. Žáci měli možnost vidět zednické práce v praxi (zateplování budovy, míchání malty v míchačce atd.). Také jsme měli možnost nahlédnout do prostor areálu budov a jejich zákoutí. Nejvíce se žákům líbila soukromá pekárna pana Vrábla z Valašského Meziříčí. Křupavé rohlíčky, vynikající tyčinky, voňavé koláčky a nadýchané koblihy žákům velmi chutnaly. Tímto bychom chtěli poděkovat všem zaměstnancům, kteří pro naše žáky připravili tak nevšední zážitky.


Fotogalerie zde

Z kategorie Třídy speciální školy

Zaslal/a admin on Květen 29, 2014

Veselka nanečisto

15. listopad 2012 na ZŠ praktické v Rožnově pod Radhoštěm nebyl jen obyčejným dnem. Stal se slavnostním pro žáky speciální třídy, kteří se rozhodli za pomoci svých učitelů a asistentů vystrojit si svou „třídní svatbu“.

thumb_IMG_7795_veselka_15_11_2012[1]Žáci 9. ročníku speciální třídy mají do školního vzdělávacího programu zařazen předmět Výchova ke zdraví, kde si upevňují poznatky o rodině, jejím vzniku, fungování, dozvídají se o vývojových fázích v životě člověka. Výchova ke zdraví pomáhá dětem orientovat se v různých etapách a podobách mezilidských vztahů.

A svatba zůstává i dnes významnou společenskou událostí v našem životě. Proto jsme se rozhodli věnovat jí pozornost.

Tomuto slavnostnímu dni předcházely důkladné přípravy, které pomohly dětem nahlédnout do zákulisí svatby. Důležitým bodem bylo losování jednotlivých rolí a jejich následné přijetí. Žáci se museli učit spolupráci, vzájemné toleranci a společenskému chování při plnění jednotlivých úkolů. V hodinách Pv a Vv si zhotovili vlastní svatební oznámení a blahopřání. Na internetu vyhledávali zvyky, tradice a různé druhy zábavy, které se ke svatbě váží a diskutovali o tom, které by na své svatbě chtěli mít. Hodně legrace si užili i při výrobě svatebních darů. Zážitkem bylo také pečení a zdobení dvoupatrového svatebního dortu, zhotovení voničky, příprava svatební tabule.

Velké poděkování za vstřícnost a pomoc při zajištění drobného pohoštění, slavnostního oblečení a květinové výzdoby patří také rodičům. Jak se nám „veselka nanečisto“ povedla, se můžete podívat na přiložených fotografiích.

Mgr. Anna Telčerová

Z kategorie Třídy speciální školy

Zaslal/a admin on Listopad 26, 2012

Projekt RELAXACE

V měsíci říjnu proběhl v naší třídě projekt nazvaný RELAXACE. Navazoval na projekt MUZIKOTERAPIE. Jeho patronem byl opět pan Křenek ze sdružení DOMOV SRDCE.

Děti se pod odborným vedením pana Křenka učily odpočívat a učily se vnímat své tělo za doprovodu zvuků relaxační hudby a tibetských mís.

Jak se nám to dařilo, můžete posoudit z těchto fotografií.

Z kategorie Třídy speciální školy

Zaslal/a admin on Leden 6, 2010