Ohlédnutí za školním rokem 2010/2011

Volba budoucího povolání, diskuse a debaty o vhodných oborech a učilištích či přípravě na budoucí život jsou na ZŠ praktická Rožnov p. R. jedním z hlavních úkolů všech pedagogů. Aby mohli žáky lépe motivovat a přiblížit jim nenásilnou formou prostředí odborných učilišť, navštívili s nimi v samém závěru loňského školního roku tříletý učební obor KADEŘNÍK na Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel.

Vzhledem k tomu, že mnohé žáky naší školy baví řemeslo a ruční práce, nadšeně si povídali o uplatnění absolventů učiliště, o výučním listě, o pracovních příležitostech a náročnosti tohoto oboru.

Nejatraktivnější na návštěvě však byla praktická ukázka práce žaček 1. a 2. ročníku, které nám předvedly, co všechno už umí.

Žáci naší školy proto měli možnost projít nevšední „účesovou“ proměnou. Z děvčat byly rázem princezny a k účesům jim chyběla jen plesová róba a chlapci s barevnými avantgardními účesy mohli být ozdobou každé diskotéky.

V kategorii Kultura

Příspěvek zaslal/a admin on 14.9.2011