Dopravní hřiště 2011

Aby se děti naší školy, ZŠ praktická Rožnov p. R., pohybovaly bezpečně po cestách a předešlo se zbytečným dopravním kolizím, pořádá naše škola pravidelně pro žáky 1. stupně a žáky speciálních tříd 2x ročně návštěvu dopravního hřiště ve Valašském Meziříčí. I letos tomu nebylo jinak a v úterý 21. června děti vyrazily. Pronájem hřiště s autobusovou přepravou byl hrazen z Nadačního fondu školy.

Na dopravním hřišti na děti čekala řada úkolů. Řešily složité dopravní situace, kontrolovala se bezpečná jízda, rychlost a ohleduplnost při jízdě. Aby se dětem zvýšila bezpečnost na cestách i dopravním hřišti, využili učitelé na 1. stupně nabídky Ministerstva dopravy a Operačního programu Doprava a účastnili se s dětmi celostátní soutěže pro školy Přilby dětem! Projekt byl financován z evropských fondů a jedním z jeho základních cílů bylo zvýšení bezpečnosti v dopravě a zvýšení obecného povědomí o správném chování obyvatelstva na cestách a silnicích. Žáci naší školy se jí účastnili, splnili všechny podmínky soutěže a získali tak 20 cyklistických přileb.

Postačilo se včas přihlásit do soutěže, namalovat obrázek s dopravní tématikou a vyplnit znalostní test.

Všechny cyklistické přilby budou v následujících letech pravidelně využívány při dopravní výchově.

V kategorii Sport

Příspěvek zaslal/a admin on 28.6.2011