Návštěva výstavy Valašsko – můj domov

Žáci ZŠ praktická Rožnov p. R. ve dnech 4. – 11. listopadu navštívili výstavu fotografií a dřevěných plastik pořádanou Klubem seniorů v Rožnově pod Radhoštěm. Pořadatelé výstavu zpestřili ukázkou starých řemesel a ochutnávkou perníčků a valašských lidových pokrmů.

Pro třídy speciálních tříd a žáky 1. stupně byla výstava velmi podnětná a inspirující. Kromě prohlídky fotografií zdejšího kraje měly děti možnost shlédnout ruční zdobení perníčků, výrobu květů z krepového papíru a vázání figurek z kukuřičného šustí, práci řezbáře a výrobu dřevěných hraček. Za doprovodu lidových nástrojů si také zazpívali a učili se rozpoznávat hlasy nejrůznějších lidových nástrojů. Při odchodu z výstavy děti ochutnaly kromě perníčků i různé valašské lidové pokrmy – kyselici, škvarkovou pomazánku a halušky s brynzou.

Výstava byla prožitková a snažila se ukázat Valašsko jako kraj mého srdce. Dětem ze ZŠ praktická Rožnov se moc líbila.

Příspěvek zaslal/a admin on 19.11.2010

Diskuze u toho článku je uzavřena.