Symfonie z přírody

Co všechno se může proměnit v hudební nástroj? Které hudební nástroje si dokážu vyrobit sám? Jaké přírodní materiály pěkně zní a vydávají zajímavé zvuky? Které přírodniny se mohou proměnit v hudební nástroj?

To jsou otázky, kterými děti ze ZŠ praktická Rožnov p. R. v hodinách ekologie rozvíjely hudební tvořivost a představivost. Na děti čekala odpoledne plná nečekaných objevů, zvukových efektů a výrobních nápadů. Žáci vyráběli jednoduché hudební nástroje z přírodních matriálů nebo přírodnin. Používali keramickou hlínu, klacky, špalíky, kokosové ořechy, oříšky, kaštany, kameny i kamínky, kůži, kartony, lýko, různá semínka i vlnu. Každé z dětí si vyrobilo několik originálních hudebních nástrojů – píšťaly, rumba koule, bubínky, chřestidla, činely, tamburíny, perkuse, kladívka a dřívka. Vzhledu ani zvuku se meze nekladly.

Děti se dále chystají během jarních měsíců v práci pokračovat. Na vycházkách budou vyhledávat přírodniny se zajímavými zvuky, ale hlavně budou pilně nacvičovat s ostatními dětmi 1.stupně a speciálních tříd písničky na téma zvířata. Nevšední orchestr se chystá s nacvičenými skladbami vystoupit na slavnostním zakončení školního roku ve škole.

Příspěvek zaslal/a admin on 14.3.2010

Diskuze u toho článku je uzavřena.