Vánoce jsou za dveřmi

Zářící vánoční stromeček se stal skutečným symbolem Vánoc. Zdobení vánočního stromku má ze všech vánočních zvyků nejmladší tradici a přesto pevně zakořenilo v našich srdcích i domovech. Kdysi se vánoční stromečky zdobily jablíčky, vlašskými ořechy, ozdobami ze slámy nebo háčkovanými figurkami a tvary. Postupně tyto vánoční ozdoby nahradily dnes již klasické, vánoční ozdoby ze skla. Za poslední léta však stále více lidí ustupuje od vícebarevných skleněných ozdob, řetězů a pestrobarevných světýlek a dávají přednost čistému a jednoduchému designu.

Také děti ze ZŠ praktická Rožnov p. R. ve středu 1. prosince daly při zdobení vánočního stromku před školou přednost přírodním materiálům. Při výrobě vánočních ozdob použily sušenou kůru citrusů, nakrájené ovoce, slámu a ořechy.

Zdobením vánočního stromečku před školou si děti připomněly historii zdobení vánočního stromku v Čechách.

Příspěvek zaslal/a admin on 15.12.2010

Diskuze u toho článku je uzavřena.