Výroba tukových krmítek pro ptáky a jejich vyvěšování na „vánoční stromek“ před školu

Na chvíli zapomenout na předvánoční shon se podařilo dětem 1. stupně pod vedením Michala Šulgana ze SVČ v hodinách ekologie. S vánoční nadílkou si vzpomněly na ptáčky a vyrobily jim tzv. tuková krmítka.

Do rozpůlených skořápek od kokosového ořechu s otvory na provázek a do vyschlých šišek, opatřených provázky na zavěšení, nalily nebo vtlačily směs z vyškvařeného loje a sádla smíchaného se semínky a drcenými ořechy. Po ztuhnutí pak svoje netradiční ozdůbky společně s ořechy, jablíčky a zajímavými řetězy ze sušeného ovoce vyvěsily na „vánoční stromek“ před školou. Na procházkách pak děti kontrolovaly, zdali připravené pochoutky opeřeným obyvatelům zdejších zahrad a břehů řeky Bečvy chutnaly.

Bronislava Pleváková

V kategorii Ekologie

Příspěvek zaslal/a admin on 20.1.2010

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky