Návštěva výukového programu „Jak to bylo s horú Radhošť“ ve Valašském muzeu v přírodě Rožnov p. R.

Ve výukový programu Valašského muzea v přírodě Rožnov p. R. s názvem „Jak to bylo s horú Radhošť“se žáci naší školy seznámili prostřednictvím divadelního představení s horou opředenou bájnými pověstmi – s horou Radhošť…

Jak se žilo v dobách slovanského dávnověku, co se pojí s touto oblastí, jaké obřady se konaly na tomto kultovním místě a jakého boha naši předkové oslavovali, se děti dozvěděly v poutavém a naučném pořadu, který byl zpestřen názorným výkladem odborníků. Na stanovištích s přírodními zajímavostmi si žáci mohli prakticky vyzkoušet řadu činností spojených se západní částí Moravskoslezských Beskyd. Výukový program byl velice poutavý a pestrý.

Bronislava Pleváková

V kategorii Ekologie

Příspěvek zaslal/a admin on 4.10.2010

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky

Předchozí: