Příběhy našich dědečků a babiček

Rádio – Tesla

Každá neděle je u nás stejná. Maminka vaří sváteční oběd, my lenošíme, hrajeme si s bráškou… Po obědě je u nás vždy doma na nedělní pohádku z rádia. V pokoji voní káva se sladkou dobrotou na stolečku, každý si najde svoje oblíbené místo na pohovce…Nedělní pohádka začíná. Babička podřimuje, maminka s tatínkem vychutnává kafíčko…tak tomu snad bylo už hodně, hodně dávno, možná od té doby, co naši prarodiče dostali svatební dar – „rádio“. Máme ho dodnes na svém místě v chalupě. Je to sice už jen památka na zašlou slávu, jeho elektronky už dávno vyhasly. Možná by ho oživil nějaký sběratel, ale nevadí, své si odsloužil. Kolik musel přehrát písniček a zpráv a pohádek. Babička ráda vzpomíná na četbu na pokračování. Přes den bylo hodně práce na poli a večer se poslouchalo…aby se nekazily oči při čtení. Televize tenkrát ještě nebyla. Vlastně ani počítač, videa, mobily. Dnes už si to téměř nikdo neumí ani představit. Jen ty pohádky zůstaly a věřím, že zůstanou…Až budu velká a budu mít své děti, určitě se budeme taky těšit na nedělní odpoledne s pohádkou.

Klárka Bambuchová

V kategorii Recyklohraní

Příspěvek zaslal/a admin on 2.3.2011

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky

Předchozí: