Ptačí krmítko

Blížící se zima způsobila, že mnoho ptáků opouští naše území a odlétá do teplých krajin. Někteří přesto zůstávají po celou zimu a snášejí sníh, mráz i nedostatek potravy. Stahují se pak do parků a zahrad, kde hledají pomoc u lidí.

Děti ze ZŠ praktická Rožnov v ekologickém kroužku pod odborným dohledem Michala Šulgana ze SVČ Rožnov se upevněním ptačího krmítka před budovu školy zařadily mezi ty, co se budou celou zimu starat o to, aby ptáčci v zimě nehladověli.

V ekologii děti vyrobily krmítko, které vyhovuje všem požadavkům. Krmítko vyrobily prostorné, aby se mohlo krmit několik ptáčků najednou, s ohrádkou kolem dna a širokou střechu z nepromokavého materiálu, aby krmení bylo chráněno před vlhkem a větrem. Hotové krmítko pak děti umístily tak, aby bylo dostatečně vysoko od země a aby ptáci na něm nebyli nijak rušeni. Zároveň ale tak, aby si děti mohly dopřát i dobrý výhled k pozorování.

Děti si na zimu pro ptáčky připravily semena slunečnice, lojové koule a krmné směsi pro ptáky. S paní učitelkou si připomněly, jak důležité je krmit ptáky tak, aby ptáčkům místo pomáhání neškodily.

Příspěvek zaslal/a admin on 23.11.2010