Recyklohraní ve škole

Naše škola se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO – KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů. Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře. V rámci projektu recyklohraní je naše škola vybavena sběrnými nádobami na použité baterie a drobné elektrozařízení. Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT jsou umístěny v prostorách naší školy. Každý žák může do školy nosit vysloužilé drobné elektrospotřebiče, mobil, kalkulačku, telefon, elektrohračku, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač, baterie a akumulátory.

Naši žáci se také zapojují do zábavných her a soutěží, výtvarných nebo fotografických úkolů a kvizů z oblasti třídění a recyklace odpadu, které organizátoři projektu zadávají.

Za nasbírané a vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získává naše škola body, za které žákům v katalogu odměn bude moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas.

Rodiče a přátelé školy, i Vy se můžete do Recyklohraní zapojit. Máte-li doma vybité baterie či vysloužilé drobné elektrospotřebiče, pošlete je po dětech do školy. Zajistíte tak jejich recyklaci a svým dětem pomůžete získat body na nákup odměn.

Od začátku školního roku plníme úkoly dlouhodobého školního recyklačního programu RECYKLOHRANÍ.

V kategorii Recyklohraní

Příspěvek zaslal/a admin on 8.3.2011

Diskuze ke článku

Přihlaste sepro zasílaní komentářů.

Další příspěvky