Školní výlet do Bystřice pod Hostýnem

Připravujete školní výlet a nevíte kam vyrazit? Dáme Vám dobrou radu:

Poutní místo Svatý Hostýn a zámek v Bystřici pod Hostýnem. Cíl letošního školního výletu i pro děti 1.stupně a děti speciálních a rehabilitačních tříd ZŠ praktické Rožnov p. R.

Pěkné počasí, milý pan řidič, krásný autobus a již z dálky viditelná větrná elektrárna s kapličkou na Hostýně naladily účastníky výletu přímo na růžovo. Zpěv a dobrá nálada provázela děti nejen při prohlídce sklepení a koncertního sálu v zámku v Bystřici pod Hostýnem, ale i na samém vrcholu v nadmořské výšce 718 m, kde na děti čekala hostýnská bazilika, křížová cesta Dušana Jurkoviče, větrná elektrárna a rozhledna s kaplí Svatého Kříže nebo nejvýše položený hřbitov na Moravě. Děti si se zaujetím prohlédly na monumentálním pískovcovém schodišti s 250 stupni vytesaná jména dobrodinců a u vodní kaple ochutnaly vodu ze zdejšího zázračného pramene. Nejzajímavější moment nastal při nákupu suvenýrů v kramářských boudách lemujících schodiště. Děti utratily všechny svoje úspory hned v prvním krámku. Nakupovaly hlavně pro sebe, ale nezapomněly ani na svoje blízké.

S výletem byli všichni bez výjimky spokojeni.

Bronislava Pleváková

V kategorii Kultura

Příspěvek zaslal/a admin on 9.7.2010

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další příspěvky

Předchozí: