Výprava za zkamenělinami

10. května se konala na ZŠ praktická Rožnov paleontologická výprava pro žáky 1. stupně a speciálních tříd pátrající po hmatatelných důkazech všudypřítomných moří a oceánů v dobách třetihor. Výprava tematicky navazovala na nedávno konanou literární besedu s názvem Cestování časem, která dětem již dané téma přiblížila a shrnula.

Děti se na výpravu vydaly se svým odborným průvodcem Michalem Šulganem ze SVČ Rožnov. Vcítily se na ní do rolí paleontologů a vybaveny lupami, nožíky a štětečky se vydaly do okolí Rožnova pod Radhoštěm na horu Rysová na pátrací akci. Pod dohledem v menilitových vrstvách paleogénu pak hledaly a nalezly fragmenty kostnatých ryb. Podařilo se jim objevit zkamenělé kostičky pravěkých ryb, zoubky, obratel a otisky šupinek. Zda to byly zbytky fosílií ryb rodu Lepidopus, či ryb rodu Glossanodon, Clupea nebo Serranu, děti celkem nezajímalo. Cílem výpravy nebylo upozornit na to, co jsme objevili, ale ujasnit si některé pojmy, zjistit jakými proměnami si prošla okolní krajina a pochopit, že i přes všechny její změny můžeme i dnes obdivovat její pestrost a krásu.

Příspěvek zaslal/a admin on 16.5.2011

Diskuze u toho článku je uzavřena.

Další: